Zoeken
VOLG ONS OP:  
Over FIQAS
Hier vindt u alles wat u weten wilt over de FIQAS oplossingen en produkten, referenties en organisatie.
 
Voor onze klanten
Via de supportsite kunt u als klant van FIQAS uw vragen en opmerkingen over onze software en diensten snel en eenvoudig aan ons voorleggen.
 
Werken bij FIQAS
Klik hier als je wilt weten welke vacatures FIQAS heeft, en wat je kunt verwachten van FIQAS als werkgever.
  Nieuwsarchief


7 november 2009

Denkend aan Holland: nu nog prettiger werken bij FIQAS

Het werken bij FIQAS is nu nog een stuk prettiger geworden. Begin november werd de geheel opnieuw ingerichte eerste verdieping van het FIQAS pand aan de Hornweg in Aalsmeer in gebruik genomen.

Het engelse woord ‘redecorated’ geeft beter aan wat dit betekent: de muren in de kantoorruimte zijn op  unieke wijze gedecoreerd met schilderingen die passen bij FIQAS als Nederlandse softwareontwikkelaar: bollenvelden, windmolens en wolkenluchten. Voor de Aalsmeerder zijn daarnaast de molen, de watertoren en de Westeinderplas direct herkenbaar. FIQAS is echter – mocht u dat al denken - geen ‘oud-hollands’ bedrijf: vanuit deze werkomgeving worden namelijk uitgesproken moderne technologieën en diensten geleverd.

Deze decoraties sluiten qua idee en vorm perfect aan bij het al eerder onder handen genomen ‘FIQAS Domain’op de begane grond, dat geheel de sfeer van strand en zee uitademt. Sommige stukken van beneden lopen als het ware zelfs door naar boven, waardoor er ook visueel een duidelijke samenhang zichtbaar wordt tussen wat er ‘beneden en boven’ gebeurt.



Achter de nieuwe inrichting zit een duidelijke visie op personeelsbeleid. Margôt Hölscher, manager P&O en Finance, en drijvende kracht achter de herinrichting: ”Mooie schilderingen zijn natuurlijk geen doel op zich. Het gaat er om dat de gebruikers van de vernieuwde kantoorruimte in een prettige en inspirerende omgeving hun werk kunnen doen. Dat zijn voornamelijk de mensen die zich bezig houden met de geavanceerde facturatie en credit management software Abillity®, zoals de outsourced billing experts, programmeurs en projectleiders. De schilderingen tonen aan dat FIQAS een bedrijf  is dat ook in zijn personeelsbeleid  - uitgedrukt in de werkomgeving – voorop loopt”.

Vanaf de buitenkant is niet direct zichtbaar wat zich voor moois achter de gevels bevindt. Ook dat zegt veel over FIQAS: een nuchter Hollands bedrijf, dat zonder grote woorden uitstekende, goed geïntegreerde software verzorgt, die op de achtergrond complexe, bedrijfskritische processen ondersteunt.

En, we doen het graag net even anders dan veel andere organisaties. Met de vernieuwde verdieping wordt dat zeker geïllustreerd, zowel aan onze (potentiële) opdrachtgevers als aan onze (potentiële) werknemers. Zeker onze buitenlandse bezoekers weten niet wat ze zien...

Meer weten over werken bij FIQAS? Klik hier. Voor een afspraak bij FIQAS kunt u bellen naar 0297 – 382323 of een e-mail sturen via het contactformulier.

 

14 september 2009

FIQAS 50 man/vrouw sterk
 
Sinds maandag 14 september heeft FIQAS 50 vaste werknemers in dienst. Dit ondanks de recente verzelfstandiging van diverse activiteiten die voorheen onderdeel waren van de FIQAS Groep. Vanzelfsprekend is deze mijlpaal op passende wijze gevierd, denkt u aan taartjes en op strategische plaatsen verstopte 50 Euro biljetten.

Sinds begin 2009 is het personeelsbestand van FIQAS Software B.V. netto toegenomen van 42 tot 50 professionals, dus met ongeveer 20%. De groei betreft vooral een aantal zeer ervaren ICT professionals op gebieden als informatie analyse, database management, project management, business intelligence en natuurlijk software ontwikkeling. Hierdoor kan FIQAS met extra expertise en ervaring verder blijven bouwen aan innovatieve producten die veel gevraagd worden door spelers op interessante markten als de telecom billing en de arbowereld.

Dit lijkt allemaal niet zo belangrijk, maar het illustreert de goede gezondheid van FIQAS: met Adapt® en Abillity® heeft FIQAS aantoonbaar succesvolle en goed renderende producten in huis, die ook in economisch zwaardere tijden veel afnemers vinden. Als we op dit pad blijven voortgaan, en de voortekenen zijn en blijven gunstig, dan zijn er de komende maanden nog meer personeelsuitbreidingen te verwachten. Het contract met werknemer #51 is inmiddels al onderschreven! 

Voor onze werknemers betekent het groeiende aantal nieuwe collega’s een extra bron van kennis binnen FIQAS. Voor onze klanten, en om hen gaat het uiteindelijk, betekent dit nog meer slagkracht bij de ontwikkeling en implementatie van onze producten en diensten.

Klik hier voor meer info over werken bij FIQAS. Ben jij ook First In Quality And Service? Stuur dan een brief naar Jobs@fiqas.nl en misschien word jij wel FIQAS werknemer #52…

 

6 juli 2009

MKB Brandstofpas: een passende uitbreiding van de FIQAS billing capaciteiten



MKB Ondernemers, een inkoopcollectief voor ondernemers, biedt zijn leden onder de naam MKB Brandstof een brandstofpas aan. Hiermee gaan administratief en tankgemak hand in hand. Elk tankstation accepteert de tankpas, en dankzij één verzamelfactuur zijn er geen losse tankbonnen en declaratieformulieren nodig. Om de met de tankpas afgenomen brandstof aan de leden in rekening te brengen, zet MKB Ondernemers sinds kort het beproefde billing platform Abillity® van FIQAS in.
 
Voor FIQAS is dit een uitstekende kans om te laten zien dat Abillity® meer is dan een facturatiesysteem voor bedrijven in de telecom- en internetsector. Ook de facturatie en de complexe procesafhandeling, die al tijdens het tanken begint, zijn gesneden koek voor Abillity®, net als de verrekening met de vooruit betaalde borgsaldo’s.
 
De volgende stap in het project is het inrichten van het facturatieproces voor MKB Mobiel: de rating en de facturatie van mobiele telefoon verkeer.
 
Klik hier voor meer info over MKB Brandstof en hier voor meer info over het billing platform Abillity®.
 

1 juli 2009

Online online met de FIQAS managed rating service
 
Sinds kort laat een van Nederland’s meest ervaren internet providers een cruciaal deel van zijn billing services uitvoeren door een van Nederland’s meest ervaren billing en software partners. Oftewel: Online laat zijn VoIP diensten raten  door het billing bureau van FIQAS Software BV.
 
Online, een dochteronderneming van T-Mobile, en voorheen bekend onder namen als Wanadoo en Orange, levert sinds 15 jaar internetdiensten aan voornamelijk particulieren in Nederland. Onder de motto’s ‘razendsnel internet en bellen’ en ‘veilig en betrouwbaar’ levert Online ADSL breedband en internettelefonie. FIQAS ontwikkelt sinds 20 jaar billing software, en verzorgt sinds meer dan 10 jaar volledige managed rating services, die in principe het gehele traject ‘from collection to collection’ kunnen afdekken.
 
Voor Online verzorgt FIQAS de rating van de CDR’s van ruim 150.000 VoIP abonnees in Nederland. Dit betekent dat professionele FIQAS billing managers  een belangrijk deel van het het billing proces voor Online verzorgen: het raten van retail en wholesale CDR’s in een dagelijks proces dat ondersteund wordt door tariefmanagement voor vaste, mobiele en internationale nummers, en voor service nummers op basis van COIN tabellen. Het rating proces gebeurt hierbij - vrijwel continu - bij FIQAS, terwijl de facturatie maandelijks bij Online zelf plaatsvindt met de door FIQAS gerate CDR’s. Online kan de kwaliteit en de voortgang van het proces zelf volgen via verschillende standaardrapportages. Deze aanpak is een prima voorbeeld van hoe de gecombineerde expertise van twee ervaren partners ervoor zorgt dat de klanten van Online elke keer weer perfecte facturen ontvangen.
 
Klik hier voor meer info over Online en hier voor meer informatie over de FIQAS managed rating services.
 

25 mei 2009

Ook HV FIQAS Aalsmeer first in quality 2008 - 2009 

Vorige week verlengde FIQAS Software BV het sponsontract met handbaltopper HV FIQAS Aalsmeer. Onderdeel van de verlenging waren een paar bonussen voor het behalen van belangrijke prijzen aan het einde van het lopende seizoen, waaronder de landstitel. Blijkbaar heeft dit de ploeg extra geïnspireerd, want op 24 mei werd HV FIQAS Aalsmeer voor de 9e maal in de historie - en na 4 zware wedstrijden in 4 dagen - landskampioen.

FIQAS is blij met deze schitterende prijs: de sponsorbijdrage is blijkbaar zinvol, want een van de factoren die (indirect of direct) tot een mooi en zichtbaar resultaat hebben geleid. Als hoofdsponsor zijn we natuurlijk zeer tevreden met de hoeveelheid media-aandacht die de landstitel oplevert.

Maar het belangrijkste blijft toch dat ‘we’ weer kampioen zijn. Als Aalsmeerse handballiefhebbers vinden wij dat er niks boven een landstitel gaat, zeker als die het resultaat is van hard en creatief werken. ‘We’ zijn weer kampioen, dus we kunnen zeggen dat ook HV FIQAS Aalsmeer dit seizoen weer ‘first in quality’ was.

Vanuit het kantoor van de hoofdsponsor: hartelijk gefeliciteerd met deze mooie prijs! 

Meer informatie vindt u op de website van HV FIQAS Aalsmeer.



 

20 mei 2009

FIQAS verlengt sponsorcontract HV FIQAS Aalsmeer 

Zelfs bij HV FIQAS Aalsmeer, topper in de Nederlandse handbalcompetitie, gaat het wat de financiën betreft niet vanzelf. Daarom heeft hoofsponsor  FIQAS Software BV besloten een duidelijk signaal af te geven, richting club, maar ook richting potentiële andere sponsors: FIQAS zet de sponsoring van HV FIQAS Aalsmeer voort, ook in het seizoen 2009-2010. Hiermee is de financiële gezondheid van de vereniging voor het komende seizoen voor een belangrijk deel gewaarborgd.
 

FIQAS heeft verder aantrekkelijke bonussen in het vooruitzicht gesteld als het eerste team van HV FIQAS Aalsmeer deze maand één of meer van de volgende sportieve doelen bereikt: Beneliga (finale halen, extra bonus bij winst), beker (winnen) en kampioenschap (winnen). Als HV FIQAS Aalsmeer erin slaagt alle drie de prijzen binnen te halen betekent dit een aanzienlijke winstpost voor de verenigingskas.

Achtergrond
Naast bedrijven hebben ook vele sportverenigingen op dit moment last van de financiële crisis. Bedrijven die eigenlijk van plan waren een vereniging financieel te ondersteunen, laten nu hun sponsorplannen varen. Sport kost echter handenvol geld, en zonder sponsoring is zeker topsport bedrijven onmogelijk.
 
FIQAS is sinds 2001 hoofdsponsor van HV Aalsmeer, sindsdien HV FIQAS Aalsmeer. Met de continuering van het sponsorcontract onderstreept FIQAS het vertrouwen in het beleid en in de toekomstplannen van HV FIQAS Aalsmeer. De verlenging van de sponsorovereenkomst laat ook zien dat het goed gaat met FIQAS Software BV. Tegen de stroom in realiseerde het Aalsmeerse software huis in het eerste kwartaal van dit jaar een omzetgroei van 34% ten opzichte van 2008. De bonussen zijn bedoeld als waardering voor een uitstekend seizoen, en als extra stimulans om dat af te sluiten als winnaar van diverse competities.
 
Quotes
Rob Geleijn, algemeen directeur van FIQAS Software BV:  “Juist in crisistijd moet je als sponsor laten zien waar je voor staat. HV FIQAS Aalsmeer is een topclub met een steeds grotere uitstraling. Gezien de ambities van Aalsmeer en de bewezen capaciteiten om die waar te maken, zijn we ervan overtuigd dat FIQAS er goed aan doet de club te blijven ondersteunen. Omdat we zelf handballiefhebbers zijn is dit eigenlijk een logische keuze.”
 
Mike van der Laarse, vice-voorzitter van HV FIQAS Aalsmeer:  “FIQAS heeft ons al jaren door dik en dun gesteund, ook toen het in de softwarebranche slecht ging. Ze doen eigenlijk veel meer dan je verwacht van een sponsor. Ik voel die betrokkenheid als een soort warme deken, en juist nu is het extra belangrijk dat we op FIQAS kunnen blijven rekenen. Als bestuurder hoop ik natuurlijk dat andere bedrijven nu ook makkelijker over de brug komen “.

FIQAS Software BV
FIQAS Software BV, opgericht in 1989 door algemeen directeur Rob Geleijn, is een succesvolle Nederlandse software & services onderneming, met veel ervaring in het ontwikkelen en implementeren van krachtige en flexibele bedrijfssoftware (CRM, Billing, ERP) voor bijvoorbeeld de telecomsector en de arbowereld. Behalve software levert FIQAS ondersteunende diensten, zoals Outsourced Billing Services. Succesvolle productreeksen van FIQAS zijn het state-of-the-art ERP systeem FIQAS Adapt® en het geavanceerde facturatiesysteem Abillity®.

Meer weten
·  Telefoon: 0297 – 382323
·  E-mail: info@fiqas.nl
·  URL:  www.fiqas.nl 

 
8 april 2009

Santar en FIQAS: 5 jaar werken met Adapt® Arbeid & Gezondheid

Op 8 april 2009 hebben Santar en FIQAS een contract getekend dat Santar in staat stelt de komende 5 jaar gebruik te maken van Adapt® Arbeid & Gezondheid, het flexibele en geavanceerde systeem van FIQAS voor de arbosector.

Santar is een ervaren adviesorganisatie in gezondheidsmanagement in de breedste zin van het woord, die tal van bedrijven en instellingen in de regio Oost-Nederland voorziet van advies op maat. Met onderzoek, advies, concrete aanbevelingen en beleidsmatige ondersteuning helpt Santar bedrijven en instellingen om aan gezond werken daadwerkelijk inhoud te geven. Die benadering wordt gewaardeerd, zo is al gebleken, want Santar groeit en trekt voortdurend nieuwe klanten aan.

Met Adapt® Arbeid & Gezondheid heeft Santar een flexibele en inzichtelijke applicatie die het arbospectrum volledig afdekt met ‘gangbare’ functionaliteit met betrekking tot bijvoorbeeld medische dossiers, protocollen/workflows (op maat gesneden voor specifieke professionals en op basis van contracten pakketstructuren), verzuimmodule, keuringsmodule, klant-, werknemer- en contractgegevens, taakbeheer/actielijsten/agenda etc., en die daarnaast aanvullende functionaliteit biedt voor zaken als het declareren en factureren van verrichtingen en voor CRM. Het systeem wordt verder gekoppeld aan verschillende personeelsinformatiesystemen en aan Exact.

De ingebruikname van Adapt® Arbeid & Gezondheid wordt verwacht in de loop van 2009.

Op de foto beide directeuren, links Rob Geleijn (FIQAS) en rechts Gert Jan Beens (Santar):

Ondertekening contract FIQAS en Santar 8 april 2009

Klik hier voor meer info over Santar en hier voor meer info over Adapt® Arbeid & Gezondheid.

 
16 maart 2009

Ontmoet FIQAS op HRM Live! 2009

Op 22 en 23 april 2009 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht de beurs HRM Live! 2009 plaats. Door de bundeling van de twee toonaangevende vakevenementen HRM Live! en Gezondheid in Bedrijf is deze beurs, waaraan ook een uitgebreid workshopprogramma gekoppeld is, met afstand het belangrijkste evenement in Nederland op het gebied van HR, gezondheidsmanagement en vitaliteit.

Als leverancier van de geavanceerde Adapt® software voor interne en externe arbodiensten en reïntegratiebureau’s is FIQAS vanzelfsprekend aanwezig als exposant. Wij vertellen u op onze stand (standnummer: 204) graag meer over onze succesvolle oplossing en horen natuurlijk heel graag wat u er van vindt.

Als u van tevoren een afspraak wilt maken, dan kunt u het best even bellen met Mirjam van der Voorn (0297 382323) of mailen naar salesteam@fiqas.nl. Ook voor gratis toegangskaarten kunt u ons bellen of mailen. Meer info over het evenement vindt u op www.hrmlive.nl.


 
 
22 november 2008

Space Expo 2008 - FIQAS lanceert Adapt®

Na weken van voorbereidingen was het dan eindelijk 21 november, de dag van het FIQAS Space Expo. Dit evenement, bedoeld voor prospects, klanten en andere relaties van FIQAS werd gehouden in het Space Expo in Noordwijk. Deze ruimtevaartexpositie was gekozen als de ambiance die het best paste bij een belangrijk doel van deze dag, de lancering van onze nieuwste productlijn FIQAS Adapt®.
 
De gasten, ongeveer 70 in totaal, en de sprekers kwamen vanaf een uur of 10 binnenwaaien. Vrij letterlijk want het was een dag met stormachtig weer, en sommigen hadden onderweg last gehad van omgewaaide bomen en ander verkeerstechnisch ongemak. Na de koffie en het welkomstwoord van Rob Geleijn was het podium aan de sprekers. Hun bijdragen stonden allemaal in het teken van ‘lanceren’. De sprekers werden geïntroduceerd door gastheer Guus Hölscher, die zijn rol uitstekend vervulde, onder andere door steeds de correcte ‘bruggetjes’ te vinden tussen de bijdragen.


Henk Keilman
(succesvol ondernemer, en o.a. bekend van het TV-programma Dragon’s Den) sprak – geheel uit het hoofd – over de uitdagingen en keuzes waar de ondernemer voor staat als hij of zij een onderneming opzet en wil laten groeien. Freek de Zeeuw (Premium Business Consultants) sprak, aan de hand van voorbeelden uit de telecomsector, over de balans tussen business ambities en technologische ambities.
 
Rob Geleijn zorgde aansluitend voor de levende illustratie bij de verhalen van deze sprekers: in een heldere presentatie maakte hij duidelijk waarom en hoe FIQAS de nieuwe productlijn FIQAS Adapt® heeft ontwikkeld. Zijn presentatie werd afgesloten met een prachtige film over ‘de levenslijn’ van FIQAS en de totstandkoming van FIQAS Adapt®, en – natuurlijk - de officiële lancering van FIQAS Adapt®.

 
Na de champagne hield Bob Kurpershoek (NBC/Universal) een interessant verhaal over het vernieuwen van een bedrijfsstrategie (pro-actief credit management in een wereldwijd opererende organisatie en een cashflow van miljarden dollars) met behulp van geavanceerde technologie, namelijk FIQAS Adapt®.
Tot slot hield Klaas Hartman (ArboDuo) een inspirerend betoog over vooral menselijke aspecten die een groot technologisch project (in dit geval in de arbosector) tot een succes maken: moed, vertrouwen, ambitie en doorzettingsvermogen, maar ook verantwoordelijkheid, besluitvaardigheid en draagvlak.
De laatste twee sprekers refereerden geregeld aan hun ervaringen met FIQAS als meedenkende partner en aan Adapt® als de technologie die aan de complexe eisen en wensen op het gebied van credit management en de arbo-sector voldoet.
 
De sprekers kregen als dank niet alleen bloemen en een persoonlijk cadeau, maar ook de mogelijkheid om namens FIQAS een bedrag te doneren aan een goed doel naar keuze. Voor de volledigheid: de sprekers kozen voor donaties aan de Nederlandse Vegetariërs Bond, de Johan Cruyff Foundation, Stichting Welzijn Gehandicapten en de stichting KiKa.


Na het ochtendprogramma en de lunch, was het tijd voor informeel napraten, inclusief hapjes en drankjes, rondom een paar sta-tafels met laptops, die voorzien waren van presentaties over Adapt® voor de billing wereld, de arbeid & gezondheidsector en de credit management discipline. Een goede zet bleek het neerzetten van een volledig ingerichte Adapt® constellatie. Dit resulteerde in een uitgebreide demo door Rob Geleijn en Willem Lemmers. Hieruit bleek – overigens niet onverwacht – dat Adapt® een zeer welkome aanwinst is op de markt voor specifieke applicaties. Tussendoor werden de gasten rondgeleid langs de expositie in het Space Expo, en zorgde een astronautenquiz voor wat informele ontspanning.
 
De sfeer was uitstekend, en werden er vele visitekaartjes uitgewisseld. De FIQAS sales mannen waren druk bezig met het maken van afspraken (of maakten afspraken om een afspraak te maken) voor Adapt® demo’s. De komende weken is de agenda in elk geval weer erg goed gevuld.
 
Tot slot nog wat commentaren van de gasten. Over de locatie: ‘weer eens wat anders dan zo’n steriel zaaltje’, ‘past goed bij het thema lanceringen’, en ‘sluit mooi aan bij wat jullie FIQAS als technisch bedrijf willen overbrengen’. Over het programma: ‘ goede sprekers, goed thema’ en over Adapt® : ‘mooi product, binnenkort maar eens uitgebreid verder praten’.

 
De conclusie aan het eind van de dag was dat FIQAS Space Expo 2008 een geslaagd evenement was. Sales gaat nu hard aan de slag om de afgegeven koopsignalen op te volgen.

Aanwezig namens FIQAS:
Rob Geleijn, Reinier Koeleman, Stefan van Roosmalen, Erik van Rijssen, Annemiek Geleijn, Willem Lemmers, Mirjam van der Voorn, Margôt Hölscher, Hillebrand Kuypers en Paul van Bannisseht.
 
FIQAS heeft namens de sprekers een bedrag gedoneerd aan de volgende doelen:

 

21 november 2008

FIQAS Space Expo 2008

In de passende omgeving van het Space Expo in Noordwijk spreken door de wol geverfde experts vandaag over het succesvol lanceren van ondernemingen, strategieën en technologieën in algemene zin, maar ook over lanceringen in de praktijk. Voorbeelden hiervan komen uit de werelden van arbeid & gezondheid, credit management en complexe facturatieprocessen.

Tijdens het evenement wordt ook FIQAS Adapt® gelanceerd, ons nieuwe, vrijwel oneindig configureerbare business support systeem.

 

10 oktober 2008

Goud voor FIQAS: Microsoft Gold Certified Partner certificaat

Sinds 10 oktober 2008 mag FIQAS Software BV zich Microsoft Gold Certified Partner noemen. Hiermee heeft het partnership van FIQAS Software BV en Microsoft een nieuwe mijlpaal bereikt.

Microsoft bevestigt met dit certificaat opnieuw haar vertrouwen in FIQAS. En dat gebeurt niet zomaar. In de woorden van Microsoft: Het Gold Certified-logo geeft aan dat uw bedrijf zijn sporen heeft verdiend als leverancier van diensten, software of ondersteuning voor Microsoft-technologieën. Bovendien kunnen klanten aan dit logo zien dat uw bedrijf betrouwbaar en ervaren is en door Microsoft is goedgekeurd.

Het Gold Certified Partner certificaat onderstreept met andere woorden dat de FIQAS software uitstekend functioneert in samenwerking met de producten van Microsoft. Het spreekt voor zich dat FIQAS blij is met deze erkenning, maar het is ook voor onze (toekomstige) klanten goed om te weten dat ze aan FIQAS een goede partner hebben.

Hornweg 5 - 1432 GD - Aalsmeer - 0297-382323 - info@fiqas.nl