Wholesale Operator live met facturatie via Abillity®

13 augustus 2026 Factureren
Wholesale Operator – facturatie en betaalverwerking voor MVNO’s via Abillity®

Eerder maakten Wholesale Operator en FIQAS bekend samen te werken aan de integratie van facturatie en creditmanagement binnen de MVNE-dienstverlening. Inmiddels is de oplossing live.

Met Abillity® zijn facturatie en betaalverwerking geïntegreerd in het platform van Wholesale Operator. Klantdata, abonnementen en verbruik vormen hierbij de basis voor het automatisch genereren van maandelijkse facturen, inclusief geïntegreerde betalingsmogelijkheden en verwerking van betalingen.

Facturatie als onderdeel van de dienstverlening

Voor veel MVNO’s (mobiele telecomaanbieders zonder eigen netwerk) zijn facturatie en creditmanagement nog losse schakels binnen de dienstverlening. Data komt uit verschillende systemen, verwerking gebeurt deels handmatig en acties zoals automatische incasso’s en herinneringen worden vanuit aparte systemen uitgevoerd.

Dit maakt processen niet alleen complexer en foutgevoelig, maar vormt ook een beperking voor de schaalbaarheid.

Wholesale Operator kiest daarom bewust voor een aanpak waarbij facturatie en betaalverwerking een integraal onderdeel zijn van de dienstverlening aan serviceproviders.

Eén keten van verbruik tot betaling

Het platform van Wholesale Operator registreert het verbruik. Abonnements- en verbruiksgegevens vormen vervolgens de basis voor de facturatie binnen Abillity®.

Ook betaalverwerking is geïntegreerd, inclusief automatische incasso’s, storneringen, betalingsherinneringen en online betalingsmogelijkheden. Zo ontstaat één geïntegreerd proces van verbruik tot betaling, zonder onnodige overdrachtsmomenten tussen verschillende systemen.

Ingericht om mee te groeien

Serviceproviders hoeven hierdoor geen losse systemen voor facturatie, betalingen, herinneringen en incasso te combineren. Met Abillity® sluiten de verschillende processen naadloos op elkaar aan.

Dit maakt het eenvoudiger om op te schalen, nieuwe producten en diensten te introduceren en tegelijkertijd grip te houden op de financiële processen. Ook als het aantal klanten en transacties toeneemt.

Een volgende stap in de dienstverlening aan serviceproviders

Met de integratie van facturatie en betaalprocessen breidt Wholesale Operator zijn dienstverlening verder uit.

Voor serviceproviders betekent dit dat zij voor het opzetten en exploiteren van hun eigen MVNO steeds meer onderdelen binnen één omgeving kunnen organiseren. Van mobiele dienstverlening en abonnementen tot verbruik, facturatie en betalingen.

Zo kunnen serviceproviders zich richten op hun eigen propositie en klanten, terwijl de onderliggende processen schaalbaar en efficiënt zijn ingericht.

Facturatie en betaalverwerking slimmer inrichten?

Complexe processen, grote volumes en verschillende datastromen stellen hoge eisen aan facturatie en betaalverwerking. Benieuwd hoe je die processen geïntegreerd en schaalbaar kunt inrichten?

Henk Stobbe

Commercieel Directeur

+31 297 382323 Plan een online demo

De volgende automatiseringsslag bij verzekeraars zit tussen de systemen

Betaalverwerking, reconciliatie en opvolging zijn vaak al sterk geautomatiseerd. Toch blijven overdrachten tussen systemen zorgen voor extra werk, controles en complexiteit. Waar zit dan de volgende stap in automatisering?

Corrigeren is geen strategie

Terugkerende controles en correcties zijn vaak een signaal dat het facturatieproces structureel beter kan. Lees hoe je revenue leakage voorkomt door eerder in de keten in te grijpen.

FIQAS op Credit Expo 2026: Grenzeloos creditmanagement

FIQAS is op 5 november aanwezig op Credit Expo 2026. Tijdens de inspiratiesessie ‘Grenzeloos creditmanagement’ laten Henk en Bart-Jan zien hoe één actueel financieel klantbeeld helpt om beter samen te werken en betere beslissingen te nemen.